Ekspert radzi

Projektowanie domu: schody wewnętrzne na widoku czy na uboczu?

20.11.2015

Choć dziś chętnie organizuje się domową przestrzeń "wokół schodów", warto rozważyć wszystkie konsekwencje takich decyzji - za i przeciw sytuowania schodów w centrum otwartej strefy dziennej lub na jej uboczu.

Zrobieni na szaro – czyli o najmodniejszym kolorze we wnętrzach

4.12.2014

Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się szybciej niż kalendarzowe pory roku. Co rusz modne jest co innego, a czasopisma i katalogi wnętrzarskie sprawiają, że chciałoby się od nowa zaaranżować cały dom. Tym bardziej warto poddać się tym inspiracjom, które mają szansę odmienić wnętrze na dłużej – jak na przykład wprowadzić do niego szary kolor.

Aranżujemy jadalnię

6.12.2011

Nie ma lepszego miejsca na przechowywanie ukochanej zastawy stołowej czy rodzinnych pamiątek niż jadalnia. Kredensy, witryny czy też komody nie tylko stanowią doskonałe miejsce do wyeksponowania naszych skarbów, ale też same w sobie stanowią intrygującą ekspozycję.

Indeks zadłużenia w lipcu

28.07.2011

Drożejący w lipcu na potęgę frank szwajcarski spowodował wyższe raty oraz saldo zadłużenia osób spłacających kredyty w tej walucie

8 szybkich sposobów na zwiększenie wartości nieruchomości

20.08.2010

Sprzedając dom musisz liczyć się z ogromną konkurencją jaka panuje na rynku. Dlatego zanim zaczniesz wywieszać ogłoszenia i nim zadzwonisz do pośrednika - weź pod uwagę kilka rad, dzięki którym możesz zwiększyć wartość swojej nieruchomości.

Deweloperzy zawyżają powierzchnię mieszkań. Jak nie dać się oszukać?

20.08.2010

Sposób mierzenia powierzchni lokalu może zmniejszyć jego cenę nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ważne jest, kto i w jaki sposób mierzy. Okazać się może na przykład, że lokal sprzedawany jako 50-metrowy może mieć w rzeczywistości nawet 5 metrów kwadratowych mniej.

Walcz z deweloperem o zwrot pieniędzy.

5.07.2010

Odstąpienie od umowy z deweloperem: warto walczyć o zwrot pieniędzy.

Po kredyty marsz!

2.07.2010

Banki udzielają już tyle samo kredytów, co w 2008 roku!

Dlaczego my?

1.07.2010

przeczytaj, zanim wybierzesz agencję nieruchomości

Brak reprywatyzacji blokuje obrót zabytkami

30.06.2010

Wiele zabytkowych pałacyków i dworków odebranych po wojnie prywatnym właścicielom niszczeje, gdyż nie ma solidnego gospodarza. Prywatni inwestorzy, którzy mają pieniądze, aby o nie zadbać, nie mogą ich jednak kupić z powodu braku ustawy reprywatyzacyjnej.

Kary się nie odlicza

30.06.2010

Ten, kto postawił budynek bez pozwolenia, nie może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatków na jego legalizację

Cena mieszkania a jego wartość, czyli mini przewodnik o kupnie mieszkania

29.06.2010

Jest wiele czynników, które mają wpływ na wartość mieszkania. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę kupując nieruchomość i umieć ocenić, czy proponowana cena jest adekwatna do wartości. Stosowanie się do kilku prostych zasad powinno uchronić nas przed podjęciem niewłaściwej decyzji.

Zintegrują rynek nieruchomości

29.06.2010

Chce łączyć siły inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych oraz firm deweloperskich i wykonawczych do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Kto? Firma Alterco, która określa się mianem integratora rynku nieruchomości

Dla powodzian uproszczone procedury!

1.06.2010

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna Premier wprowadził...

W tym dziale już niebawem znajdziecie artykuły dotyczące szeroko pojętej tematyki nieruchomości.

31.05.2010

Dzięki nim będziecie mogli spokojnie zająć się szukaniem domu, mieszkania, lub działki.